żywa Wiara

Świadectwa wiaryZOBACZ WSZYSTKIE

List do młodej dziewczyny

autor: Dr Alice von Hildebrand

użytkownik: KlaW z dnia: 2016-04-23

Moja droga koleżanko,

Wiem, że młode dziewczyny lubią sekrety, a ja w tym liście zamierzam podzielić się z tobą jednym z nich. Bóg wybrał twoją płeć dla Ciebie. Twój Stwórca stworzył Cię jako kobietę. Wiesz dobrze, że obecnie feministki wmawiają Tobie i Twoim koleżankom takie stwierdzenia, że Kościół jest „seksistowski” i od samego początku swojego istnienia dyskryminuje kobiety.

Feministki oskarżają Kościół, że traktuje kobiety jako „osoby z dolnej półki”, które są mniej utalentowane i stworzone po to, aby służyć mężczyźnie. Według nich kobieta jest pozbawiona wszelkich praw w Kościele i ma zakaz otrzymania najwyższego honoru, jakim jest przyjęcie święceń kapłańskich.

Jestem przekonana, że już słyszałaś tą litanię „oskarżeń” pod adresem Kościoła, ponieważ te niekatolickie media uwielbiają ją rozpowszechniać. Z tego powodu w tym liście zamierzam obalić te fałszywe stwierdzenia. Chcę, abyś sobie uświadomiła, że kobiety nie są dyskryminowane w Kościele, tylko otrzymały unikalne miejsce w dziele zbawienia. Piękność ich misji można napotkać w Starym Testamencie, a jej spełnienie znajduje się w Nowym Testamencie, gdzie Maryja została wybrana na Matkę Zbawiciela.

Porzućmy tą „świecką litanię oskarżeń” pod adresem Kościoła Katolickiego w kwestii kobiet. Wtedy będziemy mogli dostrzec, że kobiety nie są dyskryminowane przez Kościół, tylko są na wiele sposobów uprzywilejowane. To jest „sekret”, z którym teraz pragnę podzielić się z Tobą, moja koleżanko. Ciało każdej maleńkiej dziewczynki, która przyszła na ten świat jest w sposób tajemniczy zapieczętowane przez pieczęć, która nazywa się „welonem dziewictwa”. Należy stwierdzić, że „sekret”, który jest „zakryty” welonem, znajduje się w jej ciele. W chrześcijaństwie ten „welon” zamyka wejście do tajemniczego ogrodu, który w sposób szczególny należy do Boga. Z tego powodu nie można wejść do tego ogrodu bez specjalnego pozwolenia ze strony Boga, które On udziela małżonkom w sakramencie małżeństwa. Każda dziewczyna, która ma świadomość tej „tajemnicy” poczuje, że musi ubierać się skromnie po to, aby ukryć ten „sekret” przed lubieżnymi spojrzeniami.

Moja droga koleżanko pomyśl przez chwilę: jakie to piękne, kiedy w noc poślubną żona może powiedzieć swojemu mężowi: „Zachowałam ten ogród dziewictwa dla Ciebie, a teraz za pozwoleniem Boga daję Ci klucz do niego wiedząc, że wejdziesz do niego z szacunkiem”.

Co więcej kiedy żona zachodzi w ciążę kilka godzin po tym, jak jej mąż został przyjęty przez nią do tajemniczego ogrodu to Bóg tworzy duszę dziecka w jej ciele. Moja koleżanko pamiętaj, że ani mąż, ani żona nie może stworzyć duszy człowieka. Tylko Bóg może tego dokonać. Kiedy dochodzi do stworzenia nowej duszy nawiązuję się osobisty „kontakt” pomiędzy Bogiem i kobietą, który po raz kolejny podkreśla świętość jej ciała. Nie zapominaj, że Bóg, którego nie może pomieścić cały wszechświat ukrywał się w łonie Najświętszej Maryi Panny przez 9 miesięcy. Kiedy to zrozumiesz to uświadomisz sobie, że Bóg powierzył Ci podwójną tajemnicę: w Tobie może począć się nowe ludzkie życie, które zostało stworzone na obraz i podobieństwo samego Boga, a także możesz urodzić to dziecko w bólu i cierpieniu. Tutaj moja koleżanko nie zapominaj, że nasz Zbawiciel Jezus Chrystus bólem i cierpieniem ponownie otworzył dla nas bramy Nieba, które zostały zamknięte z powodu grzechu. Kobiety otrzymały wspaniały przywilej uczestnictwa w szlachetnym cierpieniu, przez które nowy człowiek, którego Bóg stworzył na swój obraz i podobieństwo może przyjść na ten świat. Moja koleżanko porozmyślaj o tym przez chwilę, a wtedy poczujesz głęboki szacunek dla swojego ciała. Twoje ciało należy do Boga i nie jest „przedmiotem do zabawy”, z którym możesz się obchodzić tak, jak ci się podoba.

Jeśli kiedykolwiek przyjrzałaś się bliżej pogańskiej sztuce to mogłaś odkryć, że ona oddaje hołd męskim narządom rozrodczym. Męski członek przedstawiony na różnych rzeźbach i malowidłach symbolizował siłę, męskość, kreatywność i potęgę. Jednak kiedy pogańskie narody przyjmowały chrześcijaństwo to Kościół Katolicki walczył zaciekle przeciwko temu kultowi pogańskiemu. Kościół wprowadził modlitwę „Zdrowaś Maryjo”, która jest wypowiadana miliony razy każdego dnia. W tej modlitwie żeński organ „łono” jest doskonale wspomniany: „Błogosławiony jest owoc z żywota Twojego, Jezus”.

Moja koleżanko jestem przekonana, że jeśli zastanowisz się nad tym, to zrozumiesz przywilej bycia kobietą i z szacunkiem będziesz odnosić się do „sekretu”, który Bóg umieścił w ciele każdej kobiety. Dziękuj Bogu za to, że jesteś kobietą. Mam nadzieję, że teraz rozumiesz twój wielki przywilej.

Dr Alice von Hildebrand

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol. moje: Militem Jesu et Mariae

Źródło: http://www.priestsforlife.org/resources/vonhildebrandletter.htm

zobacz powiązane artykuły

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Powiązane artykuły

Owoce zachowania czystości do ślubu

Owoce zachowania czystości do ślubu

autor: Rachel

Teraz widzę na własne oczy, że zachowanie czystości aż do ślubu owocuje tym, że obydwoje jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego pożycia małżeńskiego. To prawda, że małżeństwo nie jest łatwą drogą,...

dodano: 2014-10-09 Admin
Komentarzy (1)
Wytrwaliśmy w czystości aż do ślubu

Wytrwaliśmy w czystości aż do ślubu

autor: Keith Kiser

Teraz mogę z radością powiedzieć, że wytrwaliśmy w czystości aż do ślubu. Jeśli chodzi o nasz miesiąc miodowy… powiem tyle, że warto było poczekać. Dziękowaliśmy Bogu za to, że wygraliśmy...

dodano: 2015-10-19 Admin
Komentarzy (0)
Niczego nie żałuję

Niczego nie żałuję

autor: Emily Sellers Roberts

Miałam dokładnie 39 lat kiedy szłam wzdłuż nawy głównej do ołtarza, aby zawrzeć związek małżeński z moim obecnym mężem Tim'em. Przez 23 lata żyłam i walczyłam o czystość w świecie przepełnionym...

dodano: 2018-06-26 MRak
Komentarzy (0)