żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Wielkie Ego. O obsesji budowania własnej wartości

autor: Glynn Harrison

Wielkie Ego. O obsesji budowania własnej wartości

Lektura dla rodziców, nauczycieli, duchownych i katechetów, która może też pomóc odnaleźć nową drogę każdemu z nas, zarówno wierzącym, jak i niewierzącym.

"Uwierz w siebie", "pokochaj siebie", "bądź sobą", przecież "jesteś wyjątkowy" - te współczesne mantry opanowały umysł wielu z nas.

Choć jednak ego stawiane jest na na piedestale, wcale nie jest nam ze sobą dobrze, wciąż szukamy akceptacji innych ludzi i pragniemy ich pochwał.

Słyszymy, że dzieje się tak, bo za mało kochamy samych siebie i powinniśmy budować poczucie własnej wartości.

Glynn Harisson burzy w swej książce tę misternie od lat budowaną teorię, spoglądając na nią z perspektywy Ewangelii. Pisze, jak się nie stać ofiarą optymizmu autoreklamy.

Glynn Harisson - emerytowany profesor psychiatrii i konsultant na Uniwersytecie w Bristolu w Wielkiej Brytanii, mąż, ojciec i dziadek. Główne obszary jego naukowych zainteresowań to schizofrenia i psychozy. Jako klinicysta dąży do wczesnego diagnozowania i leczenia zaburzeń psychicznych. Jest też członkiem Synodu Generalnego Kościoła anglikańskiego.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Tabor

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/