żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Radość życia radami ewangelicznymi. Część 1. Czystość [audiobook]

autor: O. Tomasz Oleniacz SJ

Radość życia radami ewangelicznymi. Część 1. Czystość [audiobook]

"Czystość" stanowi pierwszy z serii trzech audiobooków poświęconych radom ewangelicznym. Na serię "Radość życia radami ewangelicznymi" składają się konferencje nagrywane podczas trzyletniego cyklu skupień organizowanych w jezuickim Centrum Duchowości w Częstochowie.

Autor tych konferencji, o. Tomasz Oleniacz SJ, przybliża słuchaczom istotę życia radami ewangelicznymi, w sposób szczególny ślubami zakonnymi i ukazuje, jak przeżywać je w radości.

Serię rozpoczyna rada czystości, bo ona najpełniej uwypukla pragnienie życia wyłącznie dla Boga zawarte w konsekracji zakonnej.

Trzy rady ewangeliczne: ubóstwo, posłuszeństwo, czystość, stały się inspiracją chrześcijańskich form życia monastycznego i zakonnego, wpisując się tym samym w dzieje jako wielka karta ludzkiej wolności.

Osoby konsekrowane, tzn. żyjące tymi radami na podstawie złożonych ślubów, powinny doświadczać potrójnego wyzwolenia. Ubóstwo wyzwala z uścisku tego, co materialne; posłuszeństwo uwalnia od bałwochwalczej władzy ego, upodabniając do Syna oddanego Ojcu; czystość wyzwala spod panowania tego, co cielesne, wprowadzając w oblubieńczy wymiar agape.

Autor jest kierownikiem duchowym, rekolekcjonistą, a obecnie pełni funkcję dyrektora Centrum Duchowości w Częstochowie. Odbył studia specjalistyczne z teologii duchowości w Rzymie i Madrycie. Pełnił funkcję kierownika duchowego jezuickich kleryków w Krakowie. Jest autorem artykułów z dziedziny duchowości, zwłaszcza ignacjańskiej.

Na płytę w formacie mp3 składają się następujące konferencje:

  1. Najważniejsza jest miłość - ogólne wprowadzenie do ślubów zakonnych
  2. Podstawy biblijne ślubu czystości. Samotność
  3. Przyjaźnie w życiu ślubami
  4. Co utrudnia i łamie ślub czystości
  5. Co pomaga w dobrym przeżywaniu ślubu czystości
  6. Odpowiedzi na pytania
 

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Miesięcznik Egzorcysta

saletyni.pl

Tak Rodzienie

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina Wrocław

Tygodnik Niedziela

Radio Głos

Siódma - Dziewiąta

Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Radio Fara

Katolickie Radio Podlasie

Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne

Radio Niepokalanów

Radio FIAT

Sercanki

Radio Jasna Góra

Tabor

Radio RDN

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/

Rozaniec.eu

Pomoc kościołowi w potrzebie

Radio doxa