żywa Wiara

KsiążkiZOBACZ WSZYSTKIE

Rusz głową. Co trzeba wiedziec, żeby towarzyszyc dziecku w rozwoju i zachęcic je do nauki

autor: Lucia Pelamatti

 Rusz głową. Co trzeba wiedziec, żeby towarzyszyc dziecku w rozwoju i zachęcic je do nauki

Jak duże znaczenie mają w tych procesach takie czynniki jak motywacja, poczucie pewności, szacunek dla samego siebie, umiejętność podejmowania ryzyka i brania na siebie odpowiedzialności. Jaką rolę odgrywają umiejętności mnemoniczne, zdolność do uczenia się, pasja wobec tego, z czym spotyka się w szkole, zaangażowanie, odpowiedzialność, pewne "właściwe" przyzwyczajenia nabyte wcześniej?

Ta książka stara się odpowiedzieć na te i inne pytania, zmieniając sztywne koncepcje pedagogów na bardziej interesujące „praktyczne podejście”, które można wykorzystać w codziennym doświadczeniu rodziców i wychowawców. Bardziej niż dawać odpowiedzi, pragniemy nauczyć czytelników zadawać pytania, które pomogą im odnaleźć drogę i samodzielnie znaleźć rozwiązania postawionych tu problemów.

 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dobrodzieje portalu

Kobi

VipDesign

Polecamy

Katolickie Stowarzyszenie TABOR


Tabor

MojRzeszow

vipdesign

zakony.pl

via

Gość Niedzielny

http://sanktuariapolskie.info/