żywa Wiara

ArtykułyZOBACZ WSZYSTKIE

Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej

użytkownik: KlaW z dnia: 2018-09-08

 

Zapisy do Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej
Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór na rok akademicki 2018/2019. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się osoby, które ukończyły 50 rok życia lub aktywność zawodową, a także osoby niepełnosprawne.
Celem UTWDRz jest:
1. Upowszechnianie różnych form aktywności intelektualnej, duchowej i fizycznej
2. Edukacja za zakresu Biblii, teologii, filozofii, historii, etyki, medycyny, profilaktyki zdrowia, prawa, nauk humanistycznych, kultury, a także innych dziedzin
3. Aktywizacja społeczna osób starszych w tym niepełnosprawnych i chorych  
Zajęcia odbywają się w soboty w ramach trzech bloków:
- Religijnego
- Medycznego (współpraca z Centrum Medycznym „Medyk”)
- Społeczno-kulturowego
Organizujemy wycieczki, pielgrzymki, wyjazdy na konferencje, kursy komputerowe, kursy języka angielskiego


Zapisy do Studium Biblijnego Diecezji Rzeszowskiej
Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej prowadzone przez Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej przy współpracy z Instytutem Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie ogłasza nabór na I rok nauki 2018/2019.
Celem Diecezjalnego Studium Biblijnego jest pogłębienie znajomości Pisma św. i duchowa formacja biblijna. Adresowane jest do osób świeckich i konsekrowanych (siostry zakonne, bracia zakonni).
Nauka trwa dwa lata. Każdy rok dzieli się na 2 semestry. Spotkania odbywają się w soboty od godz. 9.00, 6-7 razy w semestrze.
Program obejmuje wykłady wprowadzające w zagadnienia biblijne, egzegezę, czyli wyjaśnienie wybranych ksiąg Starego i Nowego Testamentu, teologię biblijną, ćwiczenia, wyjazdy na konferencje i sympozja biblijne, a także na pielgrzymki.
Przewidywane są 2 formy uczestnictwa:
- wolny słuchacz – na zakończenie semestru nie pisze pracy zaliczeniowej, nie posiada indeksu, nie otrzymuje dyplomu ukończenia Studium,
-  słuchacz-absolwent - regularnie uczestniczy w zajęciach, na zakończenie semestru pisze pracę zaliczeniową, posiada indeks, otrzymuje dyplom ukończenia Studium (potrzebne jest zaświadczenie proboszcza parafii, że jest osobą ochrzczoną w Kościele Katolickim wyznającą swą wiarę życiem zgodnym z nauką Kościoła)   
Szczegółowe informacje w sekretariacie
Zgłoszenia należy kierować do sekretariatu Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie, przy ul. Witolda 11 a. Telefon: 17/ 871-24-03, mail: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl.   
Serdecznie zapraszam    
Ks. dr M. Dzik - Dyrektor Studium Biblijnego Diecezji Rzeszowskiej
 

 

 
 

Komentarze (0)

Portal zywawiara.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.